Krytyczne myślenie w SEO – wysokie pozycje w Google

5
(2)

To, jak działa wyszukiwarka Google, wiedzą tylko jej twórcy. Specjalistom SEO pozostaje jedynie domyślać się, jak funkcjonuje machina Google. Od początku istnienia wyszukiwarki, jej rozwój uzależniony był głównie od tego, w jakim tempie rozwijał się świat nowych technologii. Mowa tutaj o urządzeniach mobilnych i technologiach w jakich powstają współczesne sklepy internetowe, czy strony www. Początki pozycjonowania były bardzo optymistyczne i pozwalały na myślenie, że będzie tak już zawsze. Niestety okazało się zupełnie inaczej i 90% stosowanych metod do pozycjonowania, nie daje już żadnych efektów. Dlatego też doprowadziło to do regresu niektórych agencji SEO. Pozycjonowanie stron jak i SEO stały się obecnie filozofią, która ma sens w sytuacji, kiedy do informacji w sieci będzie się podchodzić się w sposób krytyczny.

Krytyczne myślenie pozwala opracowywać nowe wzorce działania oraz widzieć więcej, niż widzą inni specjaliści SEO. Współczesne pozycjonowanie jak każdy wie, oparte jest o ciągłą pracę, która ma za zadanie nadawanie wartości stronie www, linkom, jak i stronom, na których zamieszczane są linki. Jest to fundamentalna zasada, na której bazuje SEO. Co roku do branży wchodzi wiele nowych osób, które chcą rozpocząć przygodę z pozycjonowaniem. Niestety na szkoleniach czy kursach uczy się takie osoby, jak i gdzie można zamieścić link, oraz mówi się, że powinien być wartościowy. Niestety szkolenia takie nie uczą kreatywności, a więc nie pobudzają w człowieku bodźców, które popchną człowieka do testowania, poszukiwania czy łączenia czynności, jakie na co dzień się wykonuje w różne kombinacje. Najlepsi kucharze to tacy, którzy potrafią w niebanalny sposób połączyć banalne produkty, czyniąc z nich pyszną i oryginalną potrawę, która zachwyci konsumentów.

Podobnie powinno być w pozycjonowaniu, czyli należałoby przestawić swoje myślenie na temat działania, jak i funkcjonowania wyszukiwarki na inny tor. Pozycjonowanie wbrew wielu negatywnym opiniom jest nadal jedną z najtańszych form reklamowania swojej firmy w sieci. Google co jakiś czas podaje do publicznej wiadomości różne informacje. Nigdy nie odpowiada jednoznacznie na pytania zadawane przez użytkowników. Nie potwierdza, ani nie zaprzecza co ma wpływ na pozycje w Google. Prezentuje jedynie wskazówki, do których trzeba napisać własną opowieść. Dlatego też krytyczne myślenie pozwala na własną interpretację pojawiających się w sieci informacji. Kluczem do sukcesu SEO jest twórcze myślenie a nie schematyczne, które jednak często  spotykamy u wielu specjalistów SEO. W dzisiejszych czasach, aby skutecznie pozycjonować strony www, należy mieć niekonwencjonalne podejście do tematu. Coraz bardziej zauważalne jest wyłamywanie się niektórych agencji i publiczne głoszenie swoich tez na temat pozycjonowania.

Wynika to głównie z konieczności przeprowadzania zmian technik, które pozwolą firmie na osiąganie dobrych efektów. Krytyczne myślenie jest jedynym lekarstwem na rozwój branży SEO w Polsce. Indywidualizm w SEO czasami spotyka się z brakiem zrozumienia, co w finale doprowadza do spadku skuteczności agencji SEO. Brak krytycznego spojrzenia na temat SEO sprawia, że wiele agencji pozycjonuje w taki sam sposób, zniechęcając klientów do usługi pozycjonowania stron internetowych. Krytyczne myślenie pozwala osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, dzięki tworzeniu nowych wzorców i testowaniu ich, czy faktycznie działają. Brak krytycznego podejścia sprawia, że wiele osób przez przetestowaniem jakiejś metody, neguje ją na samym początku i uważa, że to jedynie wymysł. Specjaliści tacy szybko wypadają z rynku, co jest wynikiem braku skuteczności. SEO stało się dziedziną, która wymaga ciągłej nauki oraz kreatywności, która połączona z krytycznym myśleniem pozwala tworzyć metody dające efekty dla agencji SEO, jak i dla klientów.

Zapraszamy do oceny

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

5 / 5. 2