DuckDuckGo.com – coraz bardziej znana wyszukiwarka internetowa

5
(1)

DuckDuckGo.com to wyszukiwarka internetowa, która jako jedna z pierwszych na rynku, nie przechowuje informacji osobistych na Twój temat. Wyszukiwarka nie śledzi użytkownika za pomocą reklam, co jest czymś nowym w świecie wyszukiwarek. Wyszukiwarka Google śledzi każdy ruch swoich użytkowników. Na podstawie uzyskanych danych jest w stanie skierować reklamę, jaką zamieszczają firmy do ściśle określonej grupy odbiorców. Efektem tego jest pokazywanie reklam, które są związane z naszą aktywnością w wyszukiwarce. Jeśli szukamy np.: zegarka, to wyświetlane reklamy będą właśnie związane z zegarkami. Jest to działanie, które podoba się coraz mniejszej części użytkowników. Dlatego też wielu z nich stosuje w swoich komputerach czy urządzeniach mobilnych systemy blokujące reklamy. Jest to właśnie efekt nachalnego pokazywania tego, czego nie chcemy w danym momencie oglądać. Polityka śledzenia swoich użytkowników przez najpopularniejszą wyszukiwarkę na świecie, sprawia, że tracą na tym tylko reklamodawcy.

Zapewne za jakiś czas zacznie przekładać się to na spadek popularności giganta internetowego. Już dzisiaj DuckDuckgo.com staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Oczywiście minie jeszcze kilka lat, zanim wyszukiwarka porządnie się rozpędzi. Nazwę DuckDuckGo.com rozpoznaje coraz więcej osób, co przekłada się na wzrost popularności. W Polsce wyszukiwarka ta również zaczyna być coraz bardziej rozpoznawalna, dzięki możliwości przeszukiwania Internetu bez śledzenia każdego naszego kroku. Wyszukiwarka internetowa DuckDuckgo.com przypomina klasyczną wyszukiwarkę, która jest daleka od klasycznej platformy reklamowej, jaką jest Google. Użytkownicy Internetu coraz częściej poszukują zwykłych wyszukiwarek, które pozwolą znaleźć to, czego się szuka w najkorzystniejszym wariancie. Zapotrzebowanie na wyszukiwarki internetowe jest coraz większe, co powoduje rozwój mniej znanych. Dzisiaj już mało kto chce po wpisaniu hasła np.: spodnie męskie, oglądać narzucane wyniki, które nie są tym, czego szukamy.

Reklamowane sklepy www za pomocą platformy reklamowej Google, nie mają nic wspólnego z jakością, która wymagana jest w przypadku wyników organicznych. Dalszy rozwój Google w kierunku wzmacniania jedynie płatnych wyników, a marginalizowania tych bezpłatnych, zacznie się mścić odejściem coraz większej liczby użytkowników do konkurencji. DuckDuckGo.com jest wyszukiwarką, którą łączy w sobie prostotę, bezpieczeństwo oraz zachowuje fundamentalne elementy dla wyszukiwarki. Największa konkurencja niestety coraz mniej zaczyna przypominać typową wyszukiwarkę internetową. Dzisiaj już nikt nie chce, aby cokolwiek było narzucane. Jeśli ktoś szuka w wyszukiwarce np.: nowego komputera, to chce, aby pokazał mu się najlepszy sklep według mądrych algorytmów, a nie sklep, do którego nie można się dodzwonić, ale którego było stać na swoją obecność w takim miejscu.

DuckDuckGo.com podobnie jak Bing.com czy Yahoo jest odpowiedzą na potrzeby użytkowników, którzy oczekują od wyszukiwarki internetowej tylko tego, aby móc swobodnie przeszukiwać Internet, bez jakiegokolwiek sugerowania, co warto kupić czy zobaczyć. Narzucanie użytkownikowi pewnych ofert za pomocą wszechobecnych reklam czy śledzenia jego ruchów, jest coraz mniej akceptowalne. Oczywiście zanim konkurencja dogoni Google, minie jeszcze wiele lat. Z roku na rok popularność innych wyszukiwarek staje się coraz większa, co powinno być jasnym sygnałem dla monopolisty, że jeśli nie zaczną wracać do korzeni, to za 10-15 lat stracą swoją dominację na rynku. Chiny czy Rosja od dawana posiadają własne wyszukiwarki internetowe, które są bardzo popularne na całym świecie. Świat wyszukiwarek internetowych rozwija się coraz szybciej, co pokazuje, że internauci mają już dość wyszukiwarek, które przestają nimi być.

Zapraszamy do oceny

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

5 / 5. 1

Dodaj komentarz